לגלות את ירושלים מחדש

על ירושלים נכתבו נהרות של מילים ב-3000 השנים האחרונות פחות או יותר, ועדיין גם היום ביקור וחיים בעיר המיוחדת הזו מותיר אותך נפעם. זאת, לא רק לנוכח יופייה עוצר הנשימה של ירושלים, אלא גם בשל היותה מרכז רוחני קדוש ליהדות, לנצרות ולאיסלם כאחד. במילים אחרות, שלוש הדתות העיקריות בעולם העניקו לעיר בודדת חשיבות כה גדולה, שהופכת אותה לאחד המקומות המרתקים בעולם, ואם בתל אביב אנחנו מדברים על קו ראשון לים, בירושלים אנחנו מדברים על קו ראשון לכותל.

רחוב יפו, אחד הרחובות המרכזיים והארוכים בירושלים, ובעל היסטוריה רבת שנים, הוא שדרת מותגי הנדל”ן של ירושלים, ובסיור בו ניתן למצוא בו פרויקטי יוקרה רבים המוצעים למי שהפרוטה מצויה בכיסם ולתושבי חוץ:

* נתחיל עם פרויקט jtower של חברת מנרב ברחוב יפו 103: הפרויקט ממוקם במעלה רחוב יפו, סמוך לשוק מחנה יהודה המבוקש. רמת המחירים: 28,000 ₪ למ”ר.*

* אפריקה ישראל מצטרפת עם שני פרוייקטי יוקרה, “חצר הנביאים” ו-“kook7″, הממוקמים ברחובות הנושקים לרחוב יפו, ומשלבים מגורים ומלונות בוטיק ברמת מחירים של 35,000 ₪ למ”ר.

* פרויקט בוטיק נוסף נמצא ברחוב הנביאים 22 של קבוצת יעקב יצחקי, ומציע נוף שאין שני לו ברחוב הנביאים ברמת מחירים של 35,000 ₪ למ”ר.

* המתחם הכי מדובר היום במרכז העיר הוא מתחם רבי עקיבא. בימים אלו משווקות יחידות אחרונות בפרויקט היוקרה “ירושלים של זהב” של קבוצת גן העיר, המציע מגורים ברמה גבוהה ביותר, כאשר לשירות דיירי המתחם בריכת שחיה, חדר כושר, אולם אירועים ועוד. בסמוך לו, כחלק מהמתחם, יקום “The icon tower”, שעתיד להיות נקודת ציון מרשימה במרכז ירושלים.

* אחרונים ברשימה הם הוולדורף-אסטוריה וה-“king david” של חברת אזורים, עם רמת מחירים של 60,000 ₪ למ”ר, ממוקמים בממילא, ומשקיפים על חומות העיר העתיקה.

 

אז מדוע כדאי לרכוש נדל”ן בירושלים ולגלות את העיר כל יום מחדש?

* אין עוד עיר בעולם, שבה במרחק הליכה קצר ניתן למצוא נוצרים מתפללים בכנסיית הקבר הקדוש, יהודים מחוללים בכותל המערבי, ומוסלמים משתחווים במסגד אל-אקצא.

* אין עוד עיר שבה השילוב בין ישן וחדש כה מרהיב – המרכז התרבותי המחודש של שכונת מוסררה ויופיו של מתחם ממילא החדש משתלבים בעיר אחת עם הר הבית, העיר העתיקה והכותל המערבי.

* על אף שורשיה העתיקים, בשנים האחרונות עברה ירושלים מהפך חיובי והפכה לעיר בילויים ונופש מבוקשת, המציעה עשרות מוקדי עניין:

* הוקמו פרויקטים עירוניים ברמת פרימיום – מהרכבת הקלה והמנהרות, ועד לשוק מחנה יהודה המחודש ומתחם ממילא.

* בירושלים פנינים אדריכליות רבות הקשורות בהיסטוריה שלה, והשילוב של בניה חדשה יחד עם שימור המבנים העתיקים והמרשימים הוא מחזה נפוץ בעיר.

* העיר מציעה מספר גדול מאד של בתי כנסת, מרכזי תרבות ובילוי, מוזיאונים ועוד.

* מסעדות ואוכל כשר מצויים בשפע בכל רחבי העיר, שבה חיים זה לצד זה יהודים דתיים וחילונים, ערבים ונוצרים.

* מרכז העיר שופץ לאין הכר, בכלל זה בוצע שיפוץ נרחב של רחוב יפו, המדרחובים במרכז העיר, מבנים ישנים עבור ניקוי יסודי וחל שינוי חיובי בתמהיל בתי העסק באזור.

* כתוצאה מכל אלה עלה ערך הנדל”ן במרכז העיר בעשרות אחוזים, והוא הפך למותג יוקרתי.

* בפרויקטים למגורים עבור תושבי חוץ מוצע תמהיל דירות מאד מגוון, מדירות גדולות מאד ועד דירות קטנות וצנועות, המתאים את עצמו לצרכי הקהל הצרפתי.

* ירושלים בנויה שכונות שכונות, שהן כמו קהילות קטנות בפני עצמן, ולכן יש בה תחושת חמימות ומשפחתיות שלא מוצאים בערים אחרות.

 

מאת: חיה נחום, מנכ”לית ובעלים “המטבחון פרסום”